Popis - ksiltovky

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Popis

Sítotisk

      Sítotiskový potisk textilu je technologie známá již mnoho desítek let. Za tuto dobu se dočkal textilní sítotisk vylepšení a i v dnešní době zůstává nejkvalitnější a nejproduktivnější dekorací textilu v reklamním průmyslu. Potisk sítotiskem je metoda, při které dochází k mechanickému protlačení textilní barvy přes šablonu (síto) na textil. Každé síto je navrstveno emulzí, která zaručuje přenesení motivu v jedné barvě s dostatečnou ostrostí a výškou nanesené barvy na textil. Pokud je potřeba pomocí sítotisku přenést více barevný motiv, je zapotřebí použít tolik sít, kolik má motiv barev. V případě tisku na tmavé materiály, je nutné přidat další síto s bílou barvou na podtisk ostatních barev, aby výchozí odstíny byly barevně brilantní. Jsou také vícebarevné (plnobarevné motivy), které je zapotřebí teprve rozdělit na jednotlivé separační kanály (tzv. separace). Tyto kanály jsou přeneseny na šablonu (síto) jako rastrové půltony. V textilním sítotisku se používají různé hrubosti rastru, které zodpovídají za ostrost a jemnost tištěného motivu. Posledním krokem fáze potisku je fixace, která se provádí v sušících tunelech (pec), které zajistí konstantní teplotu cca 155°C a potisk s textilem po dobu 1 až 3 min průběžně v tunelu vytvrdí. Tím se barva ukotví do vlákna textilu a tím se stane potisk odolný vůči praní. Pokud je tento proces špatně proveden, dochází k seprání motivu či praskání potisku již po několika praních či jen při natažení potisku.

       Naše firma používá ruční 4 hlavý karusel - z toho plyne možnost maximální počet 4 barev v logu. Tvorbu sítotiskových filmů provádíme pomocí speciální laserové tiskárny.Potiskujeme trička, mikiny, polokošile, bundy (s odepínací podšívkou), pracovní oděvy, deštníky, tašky.

Možnosti sítotisku dle následujích parametrů

  • max. 4 barvy - plnobarevný tisk, bez možnosti vytisknutí stínů, možnost definice barvy v odstínu Pantone Solid Coated/Uncoated

  • definice umístění loga

  • logo - popis viz sekce "Software"

  • velikost loga

  • množství: od 20 ks

  • samozřejmostí je i potisk na dodaný textil

  • Sítotisk je ideální pro kombinace aplikování log výšivka na předním díle výrobku / sítotisk na zadním díle výrobku.


Náhledy našeho tisku

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky